Jānis Ozols


Piesakies
Apmeklējumam

NORDIC VILLAGES

Stāsti par dzīvi ciematos

JANEKS ZUKOVS

(Zeltiņu iela 12-1, Carnikava)

Pirms iegādājāmies īpašumu Carnikavā bijām apskatījuši daudz dažādu īpašumu. Aizbraucām arī uz "Lapsām", kur mums ļoti patika - jau nopietni apsvērām mājas iegādi „Lapsās”. Taču pirms galīgā lēmuma pieņemšanas nolēmām vēl apskatīt arī „Nordic Villages” ciematu Carnikavā. Un tieši tur bija tas īstais klikšķis, mēs sapratām, ka šī ir mūsu vieta.
Vieta ar lielisku infrastruktūru. 15 minūšu gājiena attālumā vilciena stacija, līdz ar to ļoti ērta nokļūšana Rīgā. Laika ziņā brauciens līdz Rīgai ir tik pat ilgs, kā ar trolejbusu braukt no kāda no Rīgas mikrorajoniem līdz centram.
Aptuveni 4 km attālumā atrodas jūra ar ļoti skaistu pludmali, ko iekopuši paši carnikavieši. Netālu mežs - ogu, sēņu cienītājiem. Sporta entuziastiem iespējas sportot visos gadalaikos - gan distanču slēpošanas trases (pa mežu, gar jūru, pa speciāli ierīkotu trasi “Zibeņi”), orientēšanās (jau profesionālā līmeni), velo maršruti un, protams, dažādi ūdens sporta veidi.
Komunālo izmaksu ziņā māja ir ļoti izdevīga, jo apkures, elektrības, ūdens izmaksas ir tiešām zemas. Nekustamā īpašuma nodoklis arī mazs salīdzinot ar citiem pierīgas novadiem. Manuprāt, arī pašas mājas cena ir pievilcīga. Līdzīgas cenas ir 2 vai 3 istabu dzīvoklim jaunajā projektā Rīgas mikrorajonā.
Jo vairāk laika šeit pavadām, jo vairāk saprotam, ka mūsu izvēle ir bijusi pareiza. Ir vēl ļoti daudz pozitīvu lietu, ko nav iespējams aprakstīt pāris teikumos. Tādēļ, ja ir kādi jautājumi - brauciet uz Carnikavu un jautājiet :)

DIĀNA BRIEDE

(Briežu iela 96, Lapsas, Babītes pag.)

Vislabākās lietas par dzīvi “Lapsās” ir klusums, miers un tuvums dabai.
Esam vislaimīgākie tajās dienās, kad vienkārši varam pavadīt laiku mājās. Dzīvojot šeit jau pusotru gadu, vēl arvien esam pārsteigti, cik pilnīgi ir iespējams atbrīvoties no darba dienas un stresa pusstundas braucienā uz mājām, bet tomēr ir izdevīgi, ka Rīga pēc vajadzības ir salīdzinoši tuvu.
Esam laimīgi un lepni par to, cik ļoti mūsu dēls Austris mīl pavadīt laiku dabā un mežā, kas ir tieši blakus mūsu mājām. Viņš visu gadu pieprasa sēņošanu un ogošanu. Vasaras laikā to arī darām gandrīz vai katru dienu!
Baudām rīta kafiju, vēl pidžamās sēžot savā dārzā un klausoties putnu dziesmas. Priecājamies strādāt paši savā dārzā un ļoti bieži vakaros pasēžam pie ugunskura zem zvaigžņotām debesīm.
Saullēkti un saulrieti gandrīz katru dienu ir jauns mākslas darbs, un varavīksnes bildes pāri mūsu mājai mums ir jau simtiem, jo tas nav neparasts gadījums “Lapsās”.

JĀNIS PIDCE

(Briežu iela 5, Lapsas, Babītes pag.)

Kad pirmo reizi ierados Lapsās, sapratu – šī ir manas mājas vieta! Tikai es vēl šodien nevaru atbildēt uz savu jautājumu – kāpēc tieši Lapsas? Vai tad citur mežu trūkst? Vai tad citur klusuma trūkst? Taču laikam Lapsās ir vēl kas, ko vārdos aprakstīt nevar – tās ir sajūtas. Un manas sajūtas Lapsās ir vislabākās!

Vēlies rīta krosiņu? Lūdzu! Mežā iekšā!
Vēlies vizināties ar velosipēdu? Lūdzu! Mežā iekšā!
Vēlies brīvdienu pastaigas? Lūdzu! Mežā iekšā!
Vēlies vasaras (rudens vai ziemas) peldi? Lūdzu! Ezerā iekšā!